Vzdělávací bojovka pro děti - TAJEMSTVÍ ZÁZRAČNÝCH VITAMÍNŮ

Zažijte s dětmi skvělé vzdělávací dobrodružství v říši vitamínů! Který vitamín je považován za elixír mládí, který vám dokáže zlepšit náladu a bez kterých minerálů byste nezvedli ani hřebík? Stačí ochutnat a spousta malých vylepšováků ve vašem těle začne dělat divy! Děti s pomocí ovoce a zeleniny vyzkouší sílu a pružnost svých kostí, otestují rychlost nervového systému, opraví buňku a mnohem víc. Po hře vám navíc zůstane skvělý Lexikon zázračných vitamínů a minerálů a Multivitamínová kuchařka, s níž se malí kuchaři seznámí se zdravým vařením, které zvládnou (skoro) sami!

Způsob zaslání
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
279 Kč

Kde hrát: Bojovka na doma i na ven
Doporučený věk: cca 5 – 9 let
Časová náročnost: cca 2 hodiny
Počet hráčů: 1-3 (v případě, že máte více hráčů, lze je rozdělit na skupinky)
Potřeby ke hře, které možná nemáte doma: ovoce a zelenina, větší zavařovací sklenice (např. od okurek), vteřinové nebo jiné silné lepidlo, provázek
- celá hra je připravena k tisku na formát A4

Babička Ludmila má průšvih! Z jejího tajného vynálezu totiž uprchly škodliviny, které teď řádí po okolí a dělají pěknou neplechu. Pomůžete je pochytat? Nebojte se, nebudete na to sami! Do boje proti zlomyslným mrňousům vám totiž přispěchá jedna úžasná ovocno-zeleninová parta.

- Bojovka vám pomůže ukotvit v dětech dobrý vztah k jejich tělu a zájem o zdravé jídlo, podpoří ochotu rozšířit jídelníček.
- Texty jsou psané pro děti srozumitelným jazykem. Hráči dobře pochopí, jak v jejich těle jednotlivé vitamíny a minerály fungují.
- Děti si hru užijí doslova všemi smysly (ale najdete zde také tipy pro případ, že nemůžete ovoce a zeleninu zapojit do hry).
- Hra je plná krásných autorských ilustrací, včetně košíku s ovocem a zeleninou, které můžete využít k dalším aktivitám.
- Na závěr hráči obdrží Řád zlatého jablka.
- Součástí je také Tajný lexikon zázračných vitamínů a minerálů, kde se hráči pochopitelným jazykem dozví základy o výživě, správném stravování a fungování nejdůležitějších živin v našem těle. Materiál, který využijete i dále po hře.
- Obdržíte navíc Multivitamínovou kuchařku, ve které děti najdou deset jednoduchých receptů z druhů ovoce a zeleniny vystupující ve hře. Mohou si tak hrdě vyzkoušet zdravé vaření a zpracovat zbytky jídla, které vám třeba po bojovce zbyly.

Mým cílem nebylo našprtat děti vyčerpávajícím způsobem o přesných účincích vitamínu K a draslíku (i když i o nich se děti ve hře ledacos dozví), ale moderní zážitkovou formou podpořit zvídavost a radost z učení, poznávání sebe i světa kolem.
Chtěla jsem se také vyhnout kázání o vypadaných zubech, proto ve hře nenajdete strašení sladkostmi. Vsadila jsem raději na pozitivní motivaci.

Podrobný obsah: návodné instrukce pro rodiče (včetně návodu na snadné sestavení postavy Jáchyma a scénáře hry), úvodní pohádka, úvodní dopis, košíček s ovocem a zeleninou k sestavení, návod na výrobu a použití přístroje Bacilobác, bacily a škodliviny k vystřižení, 10 ilustrovaných stanovišť, přílohy k úkolům, diplom – Řád zlatého jablka, příloha Tajný lexikon zázračných vitamínů a minerálů, Multivitamínová kuchařka (10 receptů)
hra 46 stran PDF + Tajný lexikon 13 stran + Multivitamínová kuchařka 12 stran

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 21.3.2024
Skvělá zábavná hra i edukativní materiál. Ráda doporučím dále.
Zpět do obchodu